December 13, 2017

Case Studies

Case Study FLO
Türkiye’de ayakkabı mağaza zinciri sisteminin öncüsü olan FLO “Herkesin Ayakkabıcısı” sloganı ile güncel moda ve geniş bir ürün yelpazesini ulaşılabilir fiyatlar ile sunmaktadır. “İlk mağazasını 2001 yılında açan FLO, ayakkabı perakende sektörünün açık ara lideri konumdadır. FLO bugün Türkiye genelinde 365, yurtdışında ise 50 mağazası ile milyonlarca müşterisine hizmet vermektedir. Ayrıca FLO, online alışveriş sitesi www.flo.com.tr yoluyla ülkenin en uzak kısımlarına ulaşmaktadır.

Medyanative ile yeni kullanıcı elde etmeye yönelik kampanyalar yapmaktayız. Bunu yaparken flo.com.tr ile ilgili, bounce rate oranımızı olumsuz yönde etkilemeyecek hedef kitlelere ulaşmayı amaçladık. Eylül ayında başladığımız kampanyamızda, hemen çıkma oranımız, diğer benzer kampanya tipine göre %35 daha düşük oldu ve daha kaliteli kullanıcıyı siteye getirebildik.

Kampanyamız boyunca gelen kitlenin oturum süresi ortalama 3,5 dakika olup diğer benzer kampanyalarımıza göre %40 daha çok zaman geçirip daha çok sayfa gezmişlerdir.

Medyanative ile yaptığımız Nativetext kampanyalarımızda yeni kullanıcı değişimi diğer benzer kampanyalarımıza göre ortalama olarak %10 daha iyi olmasına rağmen conversion rate olarak nativetext ile %60 daha iyi performans almaktayız. Aynı zamanda Medyanative kampanyasından gelen Yeni kullanıcılar benzer kampanyalara göre 3 kat daha iyi satışa dönmüştür.

Yaşam boyu değer analizi yaptığımız zaman son 60 gün içerisinde Medyanative kampanyasından gelen kullanıcılar, 276 farklı işlem gerçekleştirmiş ve benzer kampanyalardan %220 daha iyi performans göstermiştir. Aynı zamanda 1000’in üzerinde siparişin gerçekleşmesini desteklemiştir. Bu oran ise diğer kampanyalara göre %25 daha etkilidir.

Medyanative ile yaptığımız Nativetext kampanyaları için beklentimiz ise reklam alanlarında yayınlanan fırsatlarımızı gören yeni müşteri kitlesinin sürekliliğini sağlayacak öneriler sunmasıdır. Yani kampanya dönemi dışında da ön plana çıkarılacak anlık ürün önerileri yapmak faydalı olacaktır. Birçok farklı reklam metninin rotasyona girmelerini sağlamalarıyla kullanıcıya ulaşacak daha etkin reklam gösterimi yapılmaktadır. Kampanya süreçlerimizde Medyanative ekibinden aldığımız özverili ve çözüm odaklı destek ile çalışmalarımızı devam ettirmeyi planlıyoruz.

13 Aralık 2017, Alper Boyer, E-Commerce Marketing Manager